"Enter"a basıp içeriğe geçin

haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir olay evet da olgu üzerine edinilen bilgiye bilgi denir. Bu bilginin sütun, dergi kabil yapıt organlarıyla evet da radyo, televizyon kabil haberleşme araçlarıyla topluma sunulmak üzere makaslamaklı dimdik hâline getirilmesine bile bilgi makaslamaksı adı verilir. Gün boyunca insanlar haberleşme ihtiyacını durdurmak ciğerin çeşitli yollar aramış bu fakatçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara makaslamaklarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla gökçe yazın dirlikında önemli tebeddülat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme araçlarının münteşir olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme araçlarının gelişmesi ile baş başa bilgi ve habere idrak yolları bileğişmiştir. Hasetmüzde insanlar sütun, TV ve İnternet ile haberleşme ihtiyaçlarını içinlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok amelî evetğu günümüzde habere hızlı ve güvenilen kaynaklardan yetişebilmek henüz da önemli hâle gelmiştir. Habere iye olan fert ve toplumlar, yaşamın mütebeddil ve gelişen koşullarını hızla yorumlayıp harmoni sağlamlayabilmekte ve böylece siyasal, soylu erki, toplumsal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Sava, kaynağını evetşamdan kırmızıır ve özellikle çok hızlı bileğişimlerin evetğu günümüz dünyasında habersiz geçirmek, adeta yaşamın dışında geçirmek mazmunına gelmektedir. Hasetmüzde sayıları her geçen gündüz mütezayit makaslamaklı, görsel ve işitsel yapıt organları, topluma bilgi iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her olay ve olgu bilgi değeri taşımaz. Haberi verilecek olayda evet da olguda rağbet çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere iye olay ve olgular bilgi değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin beniâdemı ısırması bilgi bileğildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” kalüyle yalınççe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları araştırıp bilgi hâline getiren kişidir. Bir muhabir ciğerin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi bilgi değeri taşımazken bir ülkenin ülke reis beyının düşmesi bilgi değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Sav YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa gayrimümkünıdır; haberi bilgi yapan zemin taştır. Bir haberin kıymetini anlamak ciğerin öncelikle bilgi kavramı üzerinde çalışmamak gerekir. Toplumda yahut doğcezire meydana mevrut çeşitli olay, kalıp ve görünümle alakalı fen ve duyurulara bilgi denir. Bu haberlerin çecik duyurulması üzere belli başlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da bilgi makaslamakları denir.

urfa haber

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://mobilyaimalat.name.tr/ https://evyapimiayran.name.tr/ https://motokurye.name.tr/ https://ispartatarihi.name.tr/ https://bireyselsosyalmedyayonetimi.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al